Zápis – Zahajovací výlet 2016

Sraz byl na zastávce Stará Osada v 9:00. Poté jsme jeli autobusem na zastávku Líšeň hřbitov. Odtud jsme poté vyšli.

Po asi 400 metrech jsme hráli první hru. Jejím účelem bylo seznámit nováčky s dětmi v oddíle. Hra probíhala tak, že jsme se rozdělili na dvě skupinky. Každý si ke své přezdívce/jménu vymyslel přídavné jméno začínající na stejné písmeno a řekli jsme je ostatním. Poté jsme se v každé skupince ještě rozdělili na další dvě skupinky, přičemž byla mezi námi “stěna” jako v poště pro tebe 😀 a každá skupinka vyslala jednoho člověka a tito dva lidé měli uhádnout jméno toho druhého.  Dětem se to dost líbilo a i dle mého názoru to byla výborná hra na seznámení nováčků s ostatními členy oddílu a naopak.

Pak jsme pokračovali a u Muchovy Boudy jsme měli větší přestávku a i se tam konala druhá hra, trochu upravená hra Buldoci či rybičky. Ze začátku hra ubíhala trochu pomalu, jelikož aby byl někdo převeden na stranu “lovců” museli okolo něj minimálně dva lovci vytvořit uzavřený kruh. A vzhledem k tomu že byli ze začátku tři, tak bylo velmi obtížné někoho takto chytit. Po krátké době se to rozjelo a poté co jsem přežil jako jediný starší skaut si mě taky odchytli. Velmi pěkná vyblbovačka. Při této pauze jsme tam také potkali kachny a někoho z děcek nenapadlo nic jiného než napodobovat jejich zvuky, takže šli za námi.

Vydali jsme se na další cestu lesem. Po cestě již někteří začali hrát dračák, což je velmi oblíbená hra na výletech pro ukrácení cesty mezi zastávkami. Na rozcestí v lese jsme hráli další hru, šátkovanou v týmech skauti vs vlčata, jimž pomáhali B.O.B., Drak a Havran. I když byli vlčata v přesile, skauti vždy vyhráli, s maximálními ztrátami dvou bojovníků.

Další zastávku jsme měli u kapličky panny Marie, teď již na jídlo. Když jsme vyráželi, rozhodovalo se, kdo povede na další část cesty. Volba padla na mě, jelikož jsem chtěl, aby nás vedl Čip 😀 .  Po dosti dlouhé cestě, kdy jsem občas pochyboval, zda jdeme správně, jelikož značení cesty bylo velmi zanedbané, jsme se dostali na místo, kde se konala další hra.  Na její zahájení se nás Vochy zeptal, zda nám bylo na tom slunku vedro. Poté co jsme ne všichni odpověděli že ano, bylo určeno několik kapitánů (mezi nimiž jsem byl i já) a vybrali jsme si týmy, ve kterých jsme si měli sestrojit přenosný slunečník pro jednu osobu. 3 prototypy byly na stejné úrovni a tak obsadili dělené první místo a 4., i přes nejlepší prezentaci skončil na druhém místě.

Další hra se konala u Kaprálova mlýnu, kde byli 3 týmy + bad guys. Každý tým měl vlaječku a cílem týmů bylo získat body. Za každou vlaječku kterou drželi 5 minut dostali 5 bodů a na konec dostali 5 bodů ještě za každou vlaječku, kterou drželi. Jelikož týmy hrály pasivně, rozhodl se bad guy Drak, že zakročí. Ukradl vlajku ježkovu týmu. Bad guys bohužel zaznamenali ztrátu, když jim ukořistěnou vlajku vzal Koumův tým, který i díky tomu vyhrál. Dle mého dobrá hra, avšak by se měla nějak pořešit pasivita týmů, bohužel ale mě nenapadá jak.

Zapsal Honza K.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zápisy z akcí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.