Zápis z výletu 7. 12. 2013 – Lov norků

Sraz byl v 9:30 v Králově poli a návrat byl v 17:30 tamtéž. Jeli jsme do Vranova, odkud jsme vyrazili do Lelekovic.

Ten den poprvé v Brně sněžilo. První hru jsme hráli u starého kolotoče. Měli jsme za úkol sestřelit točícího se norka. Když jsme vycházeli z vesnice tak jsme hráli Norci/Lovci. Principem hry bylo, že vyvolávač řekl jméno skupiny a ta měla za úkol chytat členy té druhé.

Poté rádci jednotlivých družin dostali mapy, aby odvedli část cesty. První vedla Šimpanzova družina. Když jsme se dostali do lesa, tak se jeden z týmů oddělil a šel se dopředu schovat. Nalezen byl jen jeden, zbytek se ukryl perfektně. Dále se šlo na lelkovadlo, kde se vařilo. Než jsme vyrazili dále, tak jsme uklidili a trošku se rozběhali při hře. Smyslem bylo aby útočníci hodili co nejvíce koulí na pevnost (lelkovadlo). Úspěšně bylo vrženo 19 koulí.

Nadále jsme se ubírali do Babího lomu po skalnatém hřebenu. Chvílemi byl terén velmi obtížný, ale nakonec jsme to úspěšně zvládli. Nahoře na rozhledně velmi foukalo. Ti co vylezli nahoru tam udělali pár fotek. Když jsme poté lezli dolů potkali jsme dva norky. Jeden z nich před námi utíkal a ten druhý byl šílený a házel po nás sněhové koule. Z nich jsme získali norčí ohon. Nakonec jsme sešli dolů do Lelekovic, kde jsme čekali na autobus.

Zapsala družina SG-1.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky, Zápisy z akcí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.