Zápis – Podzimky 2015

1. Den

Z Hlavního nádraží jsme vyjeli směr Vyškov a Dětkovice. Z Dětkovic jsme pěšky popošli ještě kousek na faru do Pačlavic. Celá cesta byla docela krátká, tak jsme měli dost času na to se vybalit, najíst a připravit se, co bude dál.

DSC_0337Zanedlouho jsme vyšli ven na dvůr a viděli jsme dramatický boj, kde jsme se poprvé setkali s Haltem a Crowleym, kteří nám pověděli, že jejich Hraničářský sbor upadá a že potřebují nové, šikovné a zdatné učně. Ale nebylo to tak snadné, protože když to šli Halt s Crowleym oznámit princi Duncanovi, tak nás přepadli banditi a všechny skauty si odvedli někam pryč. Pomocí nových menších uskupení se nám povedlo osvobodit skauty, ale banditi byli pořád na svobodě.

Vydali jsme se za princem Duncanem, ale těsně před koncem cesty nás zastavila zničená cesta plná bažin a kamenů, proto bylo našim úkolem znovu vybudovat cestu, abychom se dostali dál, ale v cestě nám opět stáli banditi. Hra byla založena na počítačové hře Tetris. Snažili jsme se do sebe skládat kostičky a tak udělat cestu, která měla co nejméně děr.

Po večeři jsme ještě společně hráli na kytary a zpívali písničky v oratoři na křesílkách.

2. Den

Druhý den byl nejnáročnější, budíček byl už v 7 a nás čekala hned po ránu důležitá událost.

Museli jsme si postavit hraničářský sněm, což nebylo vůbec lehké, ale nakonec se vše povedlo. Museli jsme si postavit, co nejmodernější a co nejlepší sněm i s ohněm a stanem.DSC_0362

Už jsme se chtěli vrátit na faru do tepla, jenže nás zastavil neznámý muž, který nám řekl, že musíme propašovat jednotlivé části zprávy k někomu. Ale v cestě nám stáli kontroloři, kteří podrobně prohledávali každého, ale nakonec jsme byli úspěšní, díky naší kreativnosti.

Po náročném dopoledni jsme měli obrovský hlad, a tak jsme rychle zbaštili oběd.

Po odpočívacím poledňáku jsme si řekli něco o skautingu a o tom, jak bychom se měli chovat, ale zahráli jsme si i nějaké kratší hry.

Po večeři následovala velká noční akce. Když jsme se vydali pryč, byla už tma. Došli jsme na pole za vesnicí, kde nám Halt s Crowleym zavázali oči a vedli nás asi půl hodiny přes pole, kukuřici, les, prostě velice náročným terénem. Až jsme došli do lesa a bez pomocí baterek jsme museli najít zajmutá vlčata. Už s vlčaty jsme se museli proplížit kolem nebezpečných hlídek k ohni, bez toho aby si nás všimli. I když se všem nepodařilo dostat se včas k ohni, byli na dobré cestě k přijetí do hraničářského sboru.

3. Den

Další den se nesl ve znamení velké výpravy za Lordem Anthonim, kterého jsme sledovali na jeho lovecké výpravě na kance. Sledovali jsme stopy, které nám zanechal při lovu, každá družinka po svých stopách. Nakonec jsme je našli, bohužel zdecimované divokými kanci a tak poté proběhla velká zdravovědná hra a nakonec jsme jeho družině ještě uvařili teplý čaj z podzimních plodů. Některé výtvory byly dokonce lepší než komerční produkty z obchodu. Dále bylo cílem získávat indicie o lordu Anthonim, který byl ukryt za identitou jednoho z vedoucích. DSC_0485

Poté jsme se vydali zpět na faru. Po cestě všichni dávali dohromady, kdo že je Lord Anthoni, což nakonec většina týmů zjistila.

Po obědě následovala velká hra s předáváním informací od Domina, ve které jsme si navzájem předávali šifrované zprávy tak, aby je nemohl odhalit protivník.

Před večeří jsme ještě naposled navštívili oblast zdravovědy s Pecanem a Lachtanem a pak už hurá na večeři.

Úplně nakonec vydařeného dne jsme vyšli ven ke slavnostnímu přezdívkovému ohni, aby někteří z nás dostali přezdívku. Nakonec ji dostali dva členové, Vočko (Vašek) a Klokan (Davídek). Po příjemném večerním programu jsme šli spát a jako každý večer se nám četlo z Hraničářova učně.

4. Den

DSC_0579
Další den nás čekal nudný a nezáživný úklid a balení, ale nakonec se vše dobře zvládlo. Na závěr výpravy byla vítězná družinka pasována na právoplatné členy hraničářského sboru.

Ještě jsme si popovídali o celé výpravě a pak už jen hurááá do Brna. A protože to byly hezké a vydařené Podzimky, budeme na ně ještě dlouho vzpomínat.

Zapsal Šimpanz

Příspěvek byl publikován v rubrice Zápisy z akcí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.