Za Sněžným mužem 17.1.2015

Sraz jsme měli ráno na konečné u Zoogické zahrady. Mnozí se poohlíželi po autobuse, ale k překvapení všech jsme se vydali na výlet po svých 🙂 Pěškobusem jsme se tedy došli až k cíli naší výpravy – oboře Holedná.

Po vstupu do obory jsme se vžili do rolí reportérů nejmenovaného deníku hledajících námět pro článek. Chvíli nato jsme se potkali se zajímavým tvorem zvaným Sněžný muž neboli Yetti. Usoudili jsme, že to by mohl být super článek a chtěli jsme ho trochu vyzpovídat. Ten byl však strašně smutný a nechtěl s námi mluvit, protože letos nezůstal žádný sníh… A sněžný muž bez sněhu, to je jako ryba bez vody… 😉 Tak jsme se rozhodli, že se ho budeme snažit rozveselit, aby nebyl tak smutný… (a dal nám rozhovor)

Při cestě oborou nám Sněžný muž ukázal, jak se máme správně v lese chovat, a že když budeme potichu, tak možná uvidíme i lesní zvěř. Zahráli jsme si taky hlavotočicí hru trojnožku 🙂 Dál jsme došli k velké atrakci obory – k ohradě s divokými prasaty. Čuníky jsme poobdivovali a pokrmili a šli jsme se nakrmit sami. Teplé jídlo do žaludku udělalo dobře i sněžnému muži a zdál se být již v lepší náladě 🙂

Po obědě jsme hráli parádní středověkou hru, kterou si pro nás přichystal Los – v družině jsme měli role, třeba král, lučištník, pěšák, kněz a hraničář kteří měli různé schopnosti. Cílem bylo dobýt hrad těch druhých, což mohl udělat jen hraničář a ostatní mu v tom pomáhali.

Při cestě do kohoutovického kopce se nám Yetti ztratil v mlze, ale naštěstí v blátě zanechal stopy, podle kterých jsme ho nakonec vystopovali. Při stopování jsme byli obzvlášť potichu a možná i proto se nám povedlo dostat se ke stádu daňků na vzdálenost pár metrů – skoro se nechali i pohladit 🙂

Když Yetti viděl, že se umíme v přírodě chovat, nakonec se uvolil a udělat s námi rozhovor. Nejvíce ho potěšila hromada umělého (dubolistového :-D) sněhu. Spokojenost na obou stranách a my jsme se mohli pomalu vydat zpátky domů.

Zapsal Vochy

listi3

Příspěvek byl publikován v rubrice Zápisy z akcí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.