Zápis z výletu s kamarády

Sraz byl na hl. nádraží v 8:45. Poté co jsme se sešli, šli jsme na nádraží, kde stál vlak. Nikdo z nás kluků si nemyslel, že pojedeme luxusním vlakem. Cesta byla celkem krátká, takže to uteklo jako voda. Ale vystoupili jsme o zastávku dříve takže jsme si to prodloužili, naštěstí jsme strašně hnali vpřed (to vedoucí nečekali).
Na zastávce Adamov jsme se dozvěděli, že máme pomoct princi Jáchymovi vysvobodit „krásnou“ princeznu Evelínu, kterou unesl čaroděj, takže jsme hned vyrazili. Za chvíli jsme stáli před branou do kouzelníkovy země. Před branou jsme se seřadili podle věku od nejmladšího po nejstaršího. Cestou jsme narazili na kouzelníkovy hlídače, takže jsme se schovávali. Stala se taky taková věc, že Čipovi se vyzuli boty uprostřed svahu a jedna se mu dokonce schovala do hromady listí – prostě veselé momentky.
O kousek dál nám princ řekl, že musíme sníst nějakou rostlinu (Horalku), aby nás ochránila před kouzly čaroděje. Rostlina byla v kouzelném silovém poli, kam jsme nesměli vkročit ani šáhnout. Naše skupina tam našla pochozenou hadici a tou vytáhla rostlinu. Pak jsme hadici vyhodili do popelnice. Už jsme tam skoro byli, ale potřebovali jsme zázemí, tak jsme stavěli věže. Williho tým postavil nejvyšší věž, ale nevydržela zkoušku pevnosti. Rumcajsova družina postavila také vysokou ale víc mohutnou věž, takže vydržela. Vaškova družina také zvolila odlehčenou stavbu a ta zkoušku vydržela.
Tak jsme šli dál. Následoval oběd u Mufloní studánky tam se toho moc divného nedělo. Zjistili jsme, že zabít čaroděje nebude tak lehké jak jsme si z prve mysleli. Jediný kdo věděl, jak zabít čaroděje byl jeho pomocník a toho jsme omráčili listím stromů. Ten nám řekl, že čaroděje zabijeme tak že řekneme jeho jméno. Vyrazili jsme na kouzelníka. Napřed jsme zkoušeli aby nám princeznu vydal dobrovolně, ale on nevydal, takže jsme ho obklíčili a řekli jeho jméno a tím zemřel.
Všichni se radovali až na prince, který zjistil že princezna je zakletá v muže. Potom jsme šli směrem k princeznině hradu. Po cestě jsme zjistili že kouzelník zaklel dva z nás, kteří zabili všechny až na dva poslední přeživší. Museli jsme přejít přes hranice zpět, ale zůstali nám tři zranění takže nám nezbilo nic jiného než je přenést. A pak jsme šli dál. Pak jsme došli na hrad princezny a dali si velkou hostinu a zbyl poslední kus masa. Každý ho chtěl, takže jsme hráli hru maso.
Šli jsme zpátky přes Adamov, kde to vypadalo jako mrtvé město – nikde nikdo. V Adamově byl -1°C. Vraceli jsme se na žel. zastávku. Všichni šli po cestě, jenom Vorvaň pospíchal tak to vzal zkratkou. Vlak jel za 5 min. takže jsme dlouho nečekali a jeli dom stejným vlakem.

zapsal Bob

P.S. Fotky budou! 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Zápisy z akcí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.