Výlet 30.1.2009

Výlet začal klasicky na klubovně na Slovinské. Až jsme byli všichni, což byli Drak, List, Vojta a Ušoun a z vedení pouze já a Asterix, tak jsme se pěšky vydali do Králova pole na nádraží. Po krátkém čekání na autobus číslo 43 jsme odjeli směr Vranov. Dnešním cílem výletu byla malebná vesnička, jménem Šebrov-Kateřina.

Dlouho jsme ve Vranově nepobyli a hned jsme se vydali na cestu lemovanou červenou a zelenou, posléze jen zelenou značkou do cíle naší cesty, Cesta dolů do Kateřiny byla značně ledovatá a byla pro některé zapeklitým oříškem, a tak nás napadlo udělat si takovou malou statistiku našich pádů, která se utěšeně rozrůstala. Vyjímkou nebyly ani obrovské ledové klouzačky, kterým jsme se radši obloukem vyhli (viz fotogalerie). Přibližně vpůli cesty dolů jsme trénovali krytí před zrádnými piráty. Nakonec ledy začalo střídat bláto a to už byla vesnice nadohled a my se rozhodli pro malou svačinku. Na daném místě jsme zahráli něco málo her a pokračovali dál. Při cestě dál jsme taky rozehráli patřičně upravenou partii pulární hry Dungeons and Dragons, která nás ještě nějakou dobu provázela. A tak jsme prošli vesnicí a vydali se zpět do Vranova. Po cestě jsme narazili na stádo ovcí, které nás přivítalo nadšeným sborovým bečením.

Ovšem čas ještě nepokročil natolik, aby nám dovolil odjet zpět a tak jsme v naší pouti pokračovali do přilehlých Vranovských smrkových lesů, v kterýchžto kde jsme také uvařili naše lahodné pokrmy, přinesené zdomu. Zanedlouho se již lesem vinula vůně vařených jídel, povětšinou různých variací fozolí v tomatové omáčce, někdy též doprovázené trenčianskými párky. Po zasycení našich, již hladových, žaludků jsme se potápěli až na samotné dlo oceánu pro poklad obrovité ryby, který jsem po usilovném boji získali pro sebe. Vyzkoušeli jsme si taky přeskoky lana a poté jsme se ladnou okružní cestou dostaly zpět do Vranova, kde jsme ještě prozkoušeli naši bystrost při zkoumání změn, provedené v naší skupince a pak jsme se již vydali autobudem zpět do Brna, kde jsme se na Slovinské rozešli.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zápisy z akcí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.