Velikonoce S.T.A.L.K.E.R.

1. den

Na začátku nás čekala relativně dlouhá cesta vlakem do Slavonic. Už při cestě vlakem se nám pěkně rozpršelo a po vystoupení to nebylo lepší. Už v pláštěnkách jsme došli na náměstí ve Slavonicích, kde nás kontaktoval pan Lebeděv s nabídkou na průzkum „Zóny“ ke které jsme právě přijeli. Té tajemné Zóny, která vznikla po katastrofě v Černobylu do které se většina smrtelníků ani neodváží. Do Zóny zamořené radioaktivitou kam se odváží je dobrodruzi zvaní stalkeři a zjistit co se nachází v jejím středu. My souhlasili, ale k tomu jsme museli na formulář nasbírat 10 razítek různých institucí ve městě.

Poté jsme se mohli vydat s Lebeděvem směrem do přísně chráněnho vstupu do zóny. Dostihla nás také ořádná chumelenice spojená s deštěm – pěkně nás Zóna vítala… Došli jsme na Sýpku, kde nás čekali skauti. Pořádně jsme si zatopili, zabydleli se. Večer následovali už jenom hry a různé drobné programy.

2. den

Další den jsme se vydali s Lebeděvem na průzkum „Zóny“ a zajistit si pořádné vybavení. Čekala nás spousta nástrah, procházení radioktivních oblastí, banditů i mutantů. Také jsme stahovali větve, které způsobil polom na tábořišti. Na oběd jsme se vrátili na Sýpku.

Odpoledne nám přišla zpráva o ztracené druhé Lebeděvově skupině, která narazily na anomálii a tak jsme se jim vydali na pomoc. Při tom jsme si zopakovali něco ze zdravovědy a všechny nakonec zachránili.

3. den

Nastal čas se vydat do středu Zóny, ráno jsme vzali všechno naše vybavení a vydali se na velkou výpravu, která měla konečně objasnit, co se skrývá v srdci Zóny, v reaktoru. Při cestě jsme obešli všechny okolní tábořiště Liliny, Skaláky i Nezmarky, kde jsme si dali oběd.

Konečně jsme tu, teď jsme se rozdělili na skupinky, abychom vše zajistili a mohli bezpečně vstoupit. Dělali jsme také pozorování nového neznámého druhu mutanta. Ukázalo se že není nebezpečný a jeví určitě známky inteligence 🙂 Museli jsme také zasunout regulační tyče a vypustit radiaktivní vodu, abychom se mohli dostat dál.

Stihneme také uplést mrskačky. Večer za námi dorazil Lebeděv, cesta je volná. Nalezli jsme také videozáznamy starých pokusů, které tu probíhali. Pouštíme si je a všem až běhá mráz po zádech. Ukazuje se, že místní vědci kutali příliš hluboko a dělali experimenty se základními elementy. Tedy ne jenom oheň, země, vzduch, voda, ale další dosud neznámý 5. a 6. element.

Dále je vše klasifikováno jako TOP SECRET 🙂

4. den

Ráno časné vstávání a cesta vlakem domů. Část vedoucích ještě zůstává a jedou vyčistit studnu na tábořiště.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zápisy z akcí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.