Tábor 8: Čas na hry

Po spěšném odjezdu z Kalkaty, kde byli naši gentlemani donuceni zanechat nemalou část svých liber, aby mohli pokračovat dál v cestě, se ke skupinkám cestovatelů dostala zpráva o herním odpoledni, které se koná ve stanovém táboře. Cestovatelé zvážili své časové možnosti a i přes cenu ztráty nějaké té minutky obětovali čas hrám a zábavě.
V táboře se sešli se stálými obyvateli, kteří si dali název „Pátrači po ježku v kleci“ (náš reportér absolutně netuší, o co se jedná – snad nějaký artefakt či co), a s ladies přicházejících z nedalekého cirkusového městečka. Po společném přivítání a dočasném ubytování ladies začaly samotné hry. (Zde musíme podotknout že počasí našim gentlemanům nepřálo, začalo hustě pršet, ale přesto se celá společnost dokázala zabavit.)
Na hry byli džentlmeni a ladies rozděleni nejprve do šesti rovnoměrných skupin a hrála se hra „Autobus“.V této hře se obzvláště vyznamenali jistí nejmenovaní členové pátračů, kteří zjevně nepochopili účel a záměr hry. Štafeta doteků, jenž měla přes ně putovat na začátek řady se zde z nepochopitelných důvodů zcela ztrácela.
Na následující hru byly skupiny spojeny do tří a staly se z nich velké a všeobecně známé orchestry, které dostaly za úkol zahrát jistý počet písní. Gentlemani a ladies se narychlo začali učit hru na potřebné nástroje. Nešlo nepovšimnout si několika handicapovaných ladies, (nejmenovaně Kity, Čeky, Syky, Maruči, Škupe a Vážka), které s ostatními za žádnou cenu hlasově nekomunikovaly. Od Mr. Woodyho a jeho společníka, jsme se dozvěděli, že dámy plní náročnou zkoušku, při které nemohou dočasně jíst ani mluvit. Povšimli jsme si také toho, že již zmíněný Mr. Woody a jeho vykutálený společník se snažili ladies tuto zkoušku rozesmíváním a pojídáním pokrmů před jejich zraky překazit. Chtěli bychom Mr. Woodyho tímto upozornit, že takovéto chování není hodné britského džentlmena a rozhodně by se nemělo opakovat.
O další program se postarala kytarová kapela pod vedením Mr. Pírka, která se snažila sešlost zabavit. Poslední hříčkou bylo hledání vlastních bot. Gentlemans a ladies se rozdělili do párů obsahujících více a méně schopné jedince a hledali své boty. Hledání bylo doprovázeno výlevy emocí především od méně schopných členů. Po této poslední zábavné hře byli gentlemans a ladies úbytkem času donuceni k rozloučení a odebrání se na svá domovská (cestovatelská) místa. Odvažujeme se říci, že takto strávený čas pouze dopomohl gentlemanům k získání nových sil a nezdržel je při náročné cestě kolem světa, kterou jak již víme mají vykonat v čase 80 dnů.
Tabakí, přímý účastník

Příspěvek byl publikován v rubrice Zápisy z akcí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.