Tábor 6: Zajati v Indii

Naši gentlemani, cestující kolem světa, které sledujeme v našem deníku narazili na své cestě po Indii na prekérní problémy. Dostali se do křížku s indickými zákony a důsledkem jejich porušení byli zajati jejich společníci v nejbezpečnější věznici v Indii.
Jediná možnost jejich bezpečného návratu a přechodu přes Indii byla nalézt indickému králi 5 000 let starý poklad ukrytý na dně jezera Starý. Úkolem bylo jeho následné vylovení a dopravení ke králi. Gentlemani nenechali své společníky v nesnázích a nasadili životy své, jakožto i životy svých ostatních společníků. Bez otálení vyrazili vstříc cestě plné nástrah.
První z překážek bylo vylovení samotného pokladu z hloubi jezera. Do vylovení se pustili jen ti nejodvážnější. Následovalo např. přelézání bažiny, na kterých gentlemani strávili spoustu času a nechali zde mnoho svých sil. Ke králi došli za velmi dlouhou dobu.
Po patřičném ochuzení beden s pokladem o to, co v nich bylo cenné, odevzdali bedny králi, který nic neměl poznat. Král vydal zajatce, ale plán bohužel nevyšel. Bylo naplánováno, že gentlemani opustí věznici se zajatci dříve, než král příjde na to, že poklad byl ve skutečnosti ukraden. Král okamžitě vyslal stráže, které měly zabránit úniku gentlemanů. Gentlemani se pochopitelně bránili. „Strhla se tam mlata nehorázných rozměrů“, tvrdí jeden z gentlemanů, který počítá díry ve svém drahém obleku. Gentlemanům se nakonec povedlo taktak uprchnout z věznice a dopravit své drahé společníky, nyní již v plném počtu, daleko z dosahu královských pochopů. „Tento den si bude ještě velmi dlouho pamatovat“, rozloučil se s námi jeden z gentlemanů.
zpravodaj Maňas

Příspěvek byl publikován v rubrice Zápisy z akcí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.