Tábor 5: Starou obchodnickou cestou po souši

Náhlá změna plánu cesty okolo světa: Starou obchodnickou cestou po souši

Vážení čtenáři. Přinášíme Vám zbrusu nové zprávy z dobrodružné cesty kolem světa za 80 dnů. Angličtí džentlmeni měli z egyptského přístavu Suez pokračovat dále lodí do Bombaje v Indii. Jenže je zastavil obchodník a vzdělanec Li´ Ibl Al-Chores, který se o jejich výpravě dočetl na stránkách našeho deníku. Nabídl jim radu, za kterou chtěl podivnou službu: aby pokud uspějí pomohli zviditelnit jeho jménu u dvora a ve vyšší společnosti.
Vyprávěl jim legendu o staré obchodnické cestě z Egypta do Indické Bombaje. Na tuto cestu se již téměř zapomnělo, ale tento obchodník a milovník historie si pamatuje, že kdysi dávno byla nakreslena mapa. K této mapě vedly různé stopy, jenž byly ukryty v chrámech různých náboženství. Byl tu však ještě další háček: obchodník věděl pouze o dvou chrámech, odkud vedly stopy v podobě souhvězdí a jednotlivých hvězd. Ty nás měly dostat k mapě staré stezky, po které by nás již převedl obchodník.
Přímo na tomto těžkém úkolu byly nástrahy například v podobě bažin v Uhlíři, náročné orientace v Mlýnském lese a jiných nepříjemných místech.
V době uzávěrky tohoto vydání byl znám pouze příznivý osud Mr. Volverina a jeho společníků a také úspěch našeho Mr. Woodyho. Obě dvě skupiny se tedy vydaly s arabským obchodníkem již dlouho nepoužívanou cestou. Jejich čas se tak velmi významně zkrátil, takže můžeme oznámit značný náskok oproti původním plánu cesty. Neočekáváme však, že by osud zbylých dvou skupin přinesl nějaké dramatické změny.
Mr. Bear-Beer, přezdívaný Medvěd

Příspěvek byl publikován v rubrice Zápisy z akcí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.