Tábor 4: Krádež zavazadel v Suezském přístavu

Další ztráta pro cestovatele kolem světa

Ták ještě tuhle přezku a je to. Kufr z vlaku je zabalen a já můžu v poklidu vyrazit na loď, která nás již očekává na opačeném konci přístavu v Suezu. O mé zavazadlo se postarají nosiči, kterým plně důvěřuji. Dorazil jsem do přístaviště, čekám na nosiče, ale místo sluhy mne osloví komisař Scottland Yardu. S hrůzou zjišťuji, že naše zavazadla byla odcizena a lupiče se dosud nepodařilo polapit. Při pronásledování se ztratil na místním tržišti. Scottland Yard však již dále nehodlá pokračovat v pátrání, takže jsem se do toho musel dát se svými společníky sám.
Tržiště bylo poněkud rozlehlé a vyskytovalo se tam plno neznámých individuí. Nezbylo nám nic jiného, než zajít za místními trhovci a zjistit cokoliv, co by nás mohlo navést na správnou stopu.
Obchodníci kupodivu spolupracovali a za menší poplatek nebo malou pomoc nám pověděli vše, co bylo podle nich zajímavé. Místní prodavač čajů, tesař ani majitel salónů s oblečením nám nedokázali říct, kde mohou naše zavazadla být.
Jen podivínský prodavač suvenýrů a her nám dal kapku naděje. Jeho jediná podmínka byla zcela prostá: k získání informace stačilo pouze 2x zvítězit v šachu. Nasadili jsme tedy našeho nejlepšího šachistu Medvěda a asi po hodině úporného přemýšlení a prohánění figur po šachovnici se podařilo podivně vypadajícího obchodníka porazit. Sice nerad, ale přece jen nám nakonec prozradil že naše zavazadla byla ukryta ve skladišti na Olympu. Po prohledání tohoto místa jsme naše tolik postrádané a pro další cestu zcela nezbytné věci opravdu objevili. Vítězoslavně jsme nastoupili na právě odjíždějící parník a získali tak náskok před ostatními džentlmeny z Reformního klubu, kteří nebyli tak úspěšní ve hře v šach.
F. Woody, přezdívaný Špalek

Příspěvek byl publikován v rubrice Zápisy z akcí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.