Tábor 3: Velká bitva o Orient Express

Skupinky anglických gentlemanů zmlátili a poté vyhodili ze slavného vlaku čtyři maďarské občany.
Při průjezdu Maďarskem se Orient Express zaplnil dle našich cestovatelů hlučnými a neslušnými Maďary, jak už to bývá když vlak projíždí nějakou zemí. „Za Budapeští to všechno začalo“ prohlásil průvodčí, který se také vzápětí přidal ke rvačce s Maďary. Nejdříve však angličtí gentlemani velmi slušně požádali hlučné maďarské cestující, aby opustili jejich kupé, nicméně Maďaři toto nebraji na vědomí.
Tak angličané prohlásili, že půjdou pro průvodčího, aby je z kupé vyprovodil. Ten opravdu přišel, nicméně s hlučnými cestujícími nejenže nic nepořídil, ti ale navíc začali klást velmi tuhý odpor. „Maďaři začali nadávat a být velmi agresivní. Angličané se sice snažili chovat slušně a nevšímat si jich, ale pak se rozpoutala pravá bitva ve chvíli, kdy Maďar udeřil anglického džentlmena, který si toto nechtěl nechat líbit.V tu chvli se strhla velká mlata, do které jsem se také připletl“ prohlásil ctihodný Carlson, jeden z angličanů, kteří cestovali Orient Expressem. Maďaři velmi rychle skončili na zemi pod hromadou angličanů. Padaly nejenom rány pěstí a kopance, ale i neslušná slova, která byla doprovázena zvukem trhajících se ručně šitých obleků anglických džentlmenů.
Poté průvodčí na přání anglických cestujících nechal zastavit na nádraží a angličané se společnými silami vypořádali se čtyřmi nejvíce obtížnými cizinci – a to tak že tito byli doslova vyhozeni z vlaku. S těmito vyhozenými vystoupila ještě více než polovina vlaku především národnosti maďarské, jelikož nikdo si nepřál nepříjemnosti. Orient Express po této nucené zastávce, újmě na pověsti utrpěné díky nevychovaným cestujícím a pomačkaných oblecích našich světoběžníků dál nerušeně pokračoval směrem na Cařihrad neboli dle nového pojmenování Istambul. Ztrátu se sice strojvedoucí snažil dohnat, ale nebylo to zcela možné, takže vlak přijel se spožděním. Mluvčí společnosti Orient Express přiznává, že se jednalo o politování hodnou okolnost se kterou se společnost dosud nesetkala a že učiní nezbytné závěry aby se již podobná situace neopakovala, neboť především nejvíce trpí dobré jméno vlaku a luxusu s ním spojeného.
Při této nenadálé příhodě naštěstí nebyl nikdo vážněji zraněn, a škodu na majetku kterou utržili britští občané zaplatí samozřejmě společnost Orient Express. Výsledky vyhánění obtížných maďarů z přepychu a pohodlí Orient Expresu jsou tedy následující: nejlépe se vyhánění obtížných cestujících zhostil Mr. Volverin a jeho tři společníci. O něco méně úspěšně si pak vedli spolucestující Jacka Carlsona, na třetím místě se umístila společnost doprovázející Mr. Woodyho a jako poslední skončil Mr. Eagles a jeho lidé. Všem ale patří dík od ředitele společnosti Orient Express za pomoc při této neblahé události.

zapsal J. Carlson přezdívaný Karlos, redakčně doplněno

Příspěvek byl publikován v rubrice Zápisy z akcí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.