Tábor 2: Další čtyři gentlemani na cestě kolem světa

Přinášíme další podrobnosti z Reformního klubu, kde se předevčírem udála velmi významná sázka Philease Fogga se staršími členy klubu o objetí zeměkoule za dobu za osmdesát dní nebo méně, to jest za tisíc devět set dvacet hodin neboli za sto patnáct tisíc dvě stě minut. Vzápětí však ještě další čtyři pánové vsadili shodný obnos 20 000 liber s tím, že oni cestu kolem zeměkoule zvládnou také do 80 dní. Tito čtyři pánové si potom vybrali své společníky na cestu tak, aby s nimi zvládli veškeré možné nástrahy takto dlouhé cesty. V tomto článku tedy uveřejňujeme přehled všech cestovatelů, kteří se kromě Ph. Fogga sázky účastní.
Bylo nutné odjet co nejdříve, neboť sázka zní tak, že se vrátí do stejného času jako Phileas Fogg. Jelikož však uzavřít sázku trvalo nějaký čas, Phileas Fogg již mezitím odjel vlakem a našel čtyři skupiny cestovatelů hned byly ve značné časové ztrátě. Jednotlivý džentlmenové si hned v praxi vyzkoušeli schopnosti svých společníků a jejich připravenost k akci. Na cestu bylo potřeba zabalit do cestovních brašen nezbytné vybavení – jako spací pytle, láhve na vodu, oblečení, vhodnou obuv, prádlo a další věci. S tímto pak se dostavit ve stanovený čas na nádraží Victoria Station, odkud odjížděly vlaky směrem k Doveru s návazností na loď do Francie.
První z vlaků – poštovní expres odjíždějící v 18.45 se podařilo stihnout pouze Mr. Eaglesovi s jeho doprovodem, který tak významně zmenšil svoji ztrátu při této náročné expedici. Ostatní gentlemani zareagovali pomalu a odjeli až dalším vlakem v 19.10 hodin z Victoria Station.
Na cestě je tedy budou čekat mnohá úskalí, nečekané události a zajisté také spousta zdržení. Nevěříme, že by se někomu mohlo podařit zdolat Zemi po obvodu v tak krátkém čase, na jaký zněla sázka. Jejich momentální situaci tedy budeme přinášet v tabulce jako jejich situaci ve vztahu k původnímu plánu cesty, který uveřejňujeme u mapy na straně 1. Doufejme že jejich ztráta nenaroste do takové výše, kdy by již nemělo smysl tento dobrodružný podnik dále sledovat, jelikož by vše bylo již ztraceno.
Dále lze hledat schované hodinky – tzv. cibule. Po jejich nalezení získá gentleman jehož skupina hodinky objevila významný náskok. Je totiž velmi vhodné vždy znát přesný čas.
Cokoliv může být započítáno do zisku a ztráty času. Sebenepatrnější zdržení může způsobit, že cestovatelé nestihnou další spoj – loď, vlak, dostavník. Zvláště u lodní dopravy na řídce využívaných trasách to může mít katastrofální následky.
Za uklizení svých zavazadel lze získat další náskok, za nepořádek pochopitelně ztrátu. Pokud navíc budou mít všechny skupiny ve svých zavazadlech alespoň přijatelný pořádek, získají odměnu ve formě upečené bábovky.
Také lze (podobně jako již učinil na této straně již Mr. Carlson) přispívat do novin The Times. Pokud vaše články budou dostatečně kvalitní, budou otištěny a vy za ně můžete získat nejen tučný honorář. Článek je však nutné dodat vždy co nejdříve po projetí trase, dodávat články s odstupem vzhledem k uzávěrkám nemá smysl.

Mr. Carlson (přezdívaný Karlos)
Maňas
Uzlík
Svišť

Mr. Eagles (známý jako Orlík)
Tabakí
Macek
Asterix

Mr. Volverin (zkráceně Vlk)
Šlupka
Michal
Kubula

Mr. Woody (zvaný též Špalek)
Jestřáb
Vorvaň
Medvěd

Příspěvek byl publikován v rubrice Zápisy z akcí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.