R & R Vozembouch 2006

Tato již vskutku tradiční akce se konala v tradiční čas (14. 1. 2006) a na tradičním místě (Společenské centrum Bystrc). Jednalo se již o 12. ročník této hudební soutěže, která přinesla účastníkům i publiku spoustu nevídaných i neslýchaných hudebních i jinak kulturních zážitků. Pro ty co snad o této proslulé akci ještě neslyšeli, jen připomenu, že se jedná o amatérskou hudební soutěž skupin – každá skupina předvede dvě písně či skladby dle svého výběru publiku a fundované porotě, která na závěr rozhodne o vítězi, který obdrží putovní cenu – krásný Vozembouch (a tom to celé je). Jen na okraj si dovolím poznamenat, že Vozembouch je dítkem nedávno zesnulého bratra Bruna Břečky, člena 2. JS (tedy našeho) – máme tedy být na co (koho) hrdí. Tento ročník byl bohužel první, kterého se již Bruno osobně neúčastnil. Ale dost úvodů a pojďme se podívat, cože se to letos dělo.
12. ročníku se zúčastnil úctyhodný počet 13ti skupin, konkurence byla veliká. Hudební prezentace jednotlivých skupin střídali žánry, nástrojové i pěvecké obsazení tak rychle že člověk nestačil zírat jak pestré je mladé brněnské hudební pole. Představily se skupiny zcela nové a začínající a také staří válečníci, kteří pamatují Vozembouch ještě v plenkách. Celým odpolednem publikum velmi vtipně a svižně prováděla osvědčená organizátorsko-moderátorská dvojice Včelka, Žabák. Moderování letos nenachali náhodě a během celého odpoledne v pauzách mezi skupinami předvedli publiku nadsázky všech možných hudebních žánrů – od kostelního sboru, přes dechovku po spirituály a rap.
Než vám prozradím jak klání dopadlo, dovolím si ještě pár postřehů k některým velmi zajímavým skupinám, které letos vystoupili. Osvědčenou recesi předvedla skupina „Volné minuty zdarma“ – ani letos nenachala tato squadra publikum sedět. Bohužel ani letos se nepodařilo prorazit do vyšších míst jediné skupině představující „rockový dech“ – letos pod názvem „Už zas KRV DRT“ a podobnému uskupení „Falling tools“. Dle mého názoru v těchto skupinách hrají velmi dobří muzikanti, avšak co pokulhavá je celková sehranost a vyváženost výstupu a právě to jim ubírá body u poroty – škoda snad příště. Na nečekaném 5. místě skončila moje maličkost se skupinou Stavidlo – z čistě folkovým výstupem vycházejícím z módy je tot umístění úspěchem. Velké překvapení byla skupina „Saryn Crew“ (ve složení Johny, Čiperka, Maňas). Jediný zástupce rapu (hip hopu – omluvte mou neznalost terminologie) v soutěži přesvědčivě zaválel u publika i poroty – jen tak dál chlapi. Na třetím místě se umístila výborná skupina „Na dotek“ – tři vypracované dívčí hlasy neneachali nikoho na pochybách, že míří hodně vysoko. 2. místo patří skupině „Fošny“ (že by parodie na Mošny?). Tato čistě dívčí skupina z 2. DBo přišla s folkově vokálním výstupem, který přesvědčil zejména svou dokonalostí a fámozními houslemi. Konečně 1. místo – zaslouženě „3/4 na 12“ – toto softrock – popové seskupení tentokrát nenechalo nikoho na pochybách a slaďákem ze Shreka si získalo srdce každého teenagera i overteenagera včetně poroty.
Celkově byl letošní ročník velmi vydařený – těším se za rok znova snad i s někým z vás.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zápisy z akcí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.