Zápis Podzimky 2014 – Mafie v Kunčině vsi

1. den – pátek

Na srazu ve čtvrt pět je tu sotva pár lidí – Brno je tak zacpané že dost lidí nestíhá sraz a dobíhá nás až na nástupišti. Zato hala je nacpaná k prasknutí odjíždějícími oddíly. Já sám jedu na sraz pouze předat věci na první hru a čeká nás s Wolfem ještě kolotoč ke mě domů pro rekvizity a vybavení, do Albertu pro věci v akci, do Kauflandu pro další 2 plné vozíky a na klubovnu pro další ranec vybavení.

Podivujeme se nad autem, do kterého už by se nevešel ani jediný sáček s rýží a pak si uvědomujeme, že vezeme jídlo na pětinu tábora – ale zato máme asi 2 metry pásku s body za nákupy – to bude hrnců a pánviček 🙂 !! Přijíždíme do Kunčiny vsi a všichni kluci už dávno spí tak vykládáme oknem, abychom nebudili.

Mezitím v Kunčině vsi:

Po příjezdu kluci byli kluci svědky černého čtvrtku na burze v roce 1929 – začala světová krize a všichni, včetně nás přišli o práci. Tak jsme se vydali na úřad práce, kde nám nabídli práci zametače a fyzika, taxikáře. Nakonec jsme se kvalifikovali na taxikáře, přičemž jsme utvořili 4 skupinky – Cool Taxi, Businessclass, Quick Cabs a Taxi International.

Stihli jsme ještě odvozit pár zákazníků, ale tahle práce moc nenesla. Ale aspoň něco, třeba se nám podaří sehnat něco lepšího zítra.

2. den – sobotaIMG_3812

Hned zrána jsme od dvou chlápků v kvádrech dostali „Nabídku, která se neodmítá“ – mohli jsme si trochu přivydělat distribucí lahví neznámého obsahu po vesnici. Protože jsme v Americe 30.let, byla tu i prohibice a tak se jsme měli celkem problémy s náhodnými policejními kontrolami. Všechny čtyři teamy si i tak přišli na slušný přivýdělek 🙂

Z utržených peněz jsme pořádně vytunili naše taxíky a v těch jsme uspořádali závody na speciálně upravené dráze. Abychom měli skutečně pocit jako za volantem, přidělali jsme na autíčko kamerku, která bezdrátově přenášela obraz do televize, u které se děl řidič s ovladačem 🙂

Následně jsme se vydali na velký výlet do lesa, kde jsme si zvládli uvařit na ohni oběd. Následovala zběsilá honička v našich taxících s neznámými gangstery, kterým jsme nakonec s pořádnou dávkou štěstí v pořádku unikli.

Zpátky v budově nás kontaktovali opět neznámí chlapíci a nabídli nám ochranná křídla Dona Salieriho před gangem Dona Morella a možnost dobře placené práce, pokud úspěšně splníme následující úkol. Měli jsme ve vesnici odchytnout tajemného muže s kufříkem, který byl ovšem dobře střežen. Nakonec se nám to povedlo a eskortovali jsme jej do bezpečí. Obsah kufříku nám byl však stále neznámý.

Za úspěšné splnění úkolu nás pozval sám Don Salieri k IMG_4006sobě na velkolepou večeři s obsluhou. Nikdo ani nedutal, dokonce i špendlík by mohl být slyšet. Don od nás přijal kufřík (obsah nám byl stále neznámý) a přivítal nás do rodiny. Poté nás večer pozval do svého soukromého kasina, kde jsme mohli hrát všelijaké deskové i karetní hry.

3. den – neděle

Naším první úkolem pro Dona bylo zlikvidovat ilegální palírnu Dona Morella – v bojovce v nedalekém lesíku. Při tom nám do ruky padly i tajné recepty na výrobu likérů – čajů z přírodnin. Rozjeli jsme tedy vlastní business podle nalezených receptů. Šípky, maliní, ostružiní a jahodníky dali nakonec překvapivě dobrou chuť a vše se dostalo přes Donovi ochutnavače 🙂

Nakonec nadešel čas zbavit se našich protivníků – dona Morella. K tomu jsme potřebovali detailně zmapovat situaci na území naší vesnice. Poté jsme s jeho gangem svedli nemilosrdnou (polštářovou 🙂 ) bitvu v postavených bunkrech.IMG_4141

Poté jsme se v krátké šifrovací hře dozvěděli, jak si můžeme ještě zítra přivydělat a kde se máme sejít naším kontaktem.

Večer jsme ještě zpívali a hráli a nakonec byl tradiční přezdívkový oheň, kde dostali přezdívky Honzík, Tomášek a Erik, kteří jsou od té doby Čip, Medvěd a R2 [Ártů].

Rádce nakonec čekala speciální noční hra od Cvrčka a Raka.

4. den – pondělí

Nakonec nás naše honba za penězi stála svobodu – někdo nás podrazil a při dalším pokusu nějak pochybně vydělat nás zatkla policie a odvedla do vazební věznice, kde jsme to neměli zrovna jednoduché. Nakonec nás čekalo soudní přelíčení, kde jsme se museli zpovídat ze všech svých dosavadních zločinů a uvědomovali jsme si, že to co jsme prováděli, nadělalo spoustu škod a ublížilo dosti lidem.IMG_4181

Navíc jsme zjistili, že ten kdo nás podrazil, byl sám Don Salieri. Udělali jsme tedy s vyšetřovali obchod, že budeme dělat dvojité agenty a pokud získáme na Dona dostatek důkazů a pomůžeme jim ho dostat, tak nás propustí.

Bohužel i Don má své informátory a vytušil zradu, a proto zajal kapitány družinek a unesl je. A my jsme se okamžitě vydali je zachránit. Z únosců se nakonec stali naši zajatci, od kterých se nám po zapeklité hře podařilo zjistit, pravé jméno Dona Salieriho – Alberto Bombardino.

V další hře jsme sháněli důkazy proti Donovi – nakonec se nám povedlo získat účet za pašované kubánské doutníky a další usvědčující listiny.

Večer měli ještě v městské noční hře skauti špehovat a zjistit, kde se bude Don zítra vyskytovat, abychom ho mohli zatknout a usvědčit, což se jim nakonec povedlo.

5. den – úterý

IMG_4197

Dopoledne nás navštívil detektiv Norman, který šel s námi zatknout Dona na vyslechnuté místo. Po krátkém, ale litém boji s osobními strážci jsme nakonec Dona chytili, nasadili mu želízka a předali jej spravedlnosti. Nás pak neminula odměna za jeho dopadení v podobě pravé dolarové bankovky pro každého 🙂 potom jsme se už jen sbalili a jeli domů.

Zapsal Vochy

Příspěvek byl publikován v rubrice Zápisy z akcí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.