Intercamp2005 z pohledu servisáka

Už docela dlouho dopředu jsem se po loňské pozitivní zkušenosti těšil na letošní Intercamp v Maastrichtu. Proto jsem z domova vyrážel na tuto akci velmi příjemně naladěn společně s mým bratrem zubem, který se IC2005 také účastnil jako člen českého servistýmu. Po docela nudné cestě vlakem do Prahy, jsme se metrem přesunuli do Zličína, kde jsme se měli setkat s ostatními členy našeho týmu. Velmi mě potěšilo, že jsem zde viděl mnoho mě již z dřívějška známých tváří. Jediné co nám trochu kazilo náladu byl pozdní příjezd našeho KoljaBusu (KoljaBus – autobus zajišťovaný Koljou z Ostravy), který dozaril asi o hodinu později. Následovala cesta do Boru u Tachova, kde jsme naložili skautskou čajovnu, a dále jsme jeli přez Rozvadov až do Aachen (Cáchy). V Cáchách jsme si byli prohlédnout historické centrum města a hlavně jeho skvostnou katedrálu, ve které se prolínají architektonické styly od románského přes gotický a renesanční až k baroknímu stylu. Myslím, že tento architektonický skvost rozhodně stojí za vidění. No a z Aachen už jsme jeli přímo na IC2005. Po příjezdu do kempu jsme rychle postavili stany a zaregistrovali se a rozdělili se do jednotlivých pracovních týmů. Já byl přidělen k týmu security. Následoval rychlý briefing, na kterém jsme byli přiděleni na jednotlivé směny a dostali jsme základní informace o tom, co máme vlastně dělat.
Další den jsme velmi brzy vstávali, protože jsme měli se Zubem ranní směnu. Bohužel po té, co jsme opustili relativně poklidné stanoviště u brány do kempu, jsme se po obědě přesunuli na stanoviště, kde se vykládaly autobusy a říkaly se vedoucím výprav základní informace. No a jakmile dorazil první autobus, dostaly věci rychlý spád. Vůbec jsme se nezastavili a nakonec nám naše směna skončila místo v 17:30 až v 2:30 hodin. Ještě, ža nám odpustili noční směn u kterou jsme měli mít od 1:00 do 7:00. Ráno jsme samozřejmě prospali snídani a vstali jsme až kolem 10:00. Hned jsme nastoupili do zkrácené služby, která nám skončila těsně před obědem. Následovalo volné odpoledne, které jsem strávil dílem na pískovišti s některými členy našeho oddílu (Špalek vytvořil skvělou skulpturu vojáka v zákopu a já s Maňasem jsme vytvořili 3D pískový akt ležící slečny) a dílem jsem je strávil v čajovně nad konví skvělého čaje. Bohužel i toto volno brzo skončilo a tak jsem nastoupil na večerní směnu. Druhý den jsem opět zaspal snídani. Výhodou bylo, že jsem si svoji službu odsloužil již odpoledne a tak jsem se mohl zúčastnit sledování přímého přenosu finálového zápasu na mistrovství světa v ledním hokeji mezi naší republikou a kanadou. Touto cestou bych rád poděkoval holandským provozovatelům internetové maringotky, že kvůli českým účastníkům omezili veškerý další provoz, abychom mohli zápas sledovat. Česká výprava zde vytvořila skvělou atmosféru. musím dodat, že odhad počtu diváků zápasu v našem kotli byl o přestávce mezi první a druhou třetinou asi 150 lidí. Na konci třetí třetiny jsme to odhadli na cca 250 lidí. No a po našem slavném vítezství se strhly správné oslavy… Myslím, že všichni účastníci IC2005 teď ví, že češi jsou mistři světa. Nakonec jsme oslavu zakončili zpíváním s kytarou v čajovně. Spát jsme šli velmi pozdě a vstávali velmi brzo. Následoval totiž den odjezdu a tak všichni od rána balili svoje stany a věci a pomalu opouštěli tábor. Nakonec i náš český servistýmácký autobus opustil tábor a po zastávce na americkém vojenském hřbitově a v Maastrichtu jsme vyrazili domů.
Škoda jen, že se v průběhu IC vyskytlo několik organizačních problémů, které nebyly vždy dobře vyřešeny. Problém byl hlavně v malém počtu a nedostatečné údržbě záchodů. No a ke všemu nás potrápilo počasí. Bylo sychravo a deštivo a vůbec bylo velmi ošklivo, takže většina účastníků trávila volný čas v čajovně. Celkově abych letošní Intercamp nějak shrnul: měl svoje pozitiva i negativa. U mě oobně pozitiva převážila, protože jsem poznal spoustu nových zajímavých lidí a viděl se s těmi, které jsem od minulého IC neviděl. Třeba se s nimi uvidím za rok na dalším Intercampu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zápisy z akcí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.