Intercamp 2005 z pohledu vedoucího – část 1.

Sraz
Po téměř třičtvrtě roce tahanic s vyššími orgány, především kvůli jejich vlastní neschopnosti předat si jakékoli informace, konečně stojíme před Janáčkovým divadlem a čekáme na autobus. Podařilo se zajistit účast a obsadit 10% českého limitu. Máme vybrané peníze, nakoupené (děkuji všem nakupovačům) hromady zásob, plné bedny vybavení a stanů a také velké nervy kdy autobus konečně přijede. Podle seznamu se dostavili všichni a dokonce mají i občanky nebo pasy, takže nemusíme k nikomu domů pro takovoto důležitou věc.
Cesta
Autobus přijíždí s velkým zpožděním bez udání důvodu a já se poprvé potkávám s vedoucím jesenické výpravy, se kterým jsme toho tolik domlouvali. Rychle nabalíme věci do autobusu a míříme směr Praha, Rozvadov, Cáchy, Maastricht… Cesta probíhá poměrně v klidu a bez větších emocí, jen skupinka na zadních sedadlech dělá až přílišný binec a nemístně na sebe upozorňuje. Zatím ale v rámci akceptovatelných mezí předvádění se před cizími děvčaty. Při cestě narážíme na první problém. Řidiči jsou sice úplně super, ale jejich šéf jim bohužel zapoměl předat mapu a seznam míst, kde se chceme cestou zastavit a podívat. Bohužel tak přicházíme o některá zajímavá místa, která jsme chtěli navštívit.
Příjezd
Na místo akce přijíždíme okolo 10.15 a jelikož jsme jednoznačně první výprava provází náš příjezd menší zmatky. Nakonec dostáváme poměrně příjemný a velký prostor, kde rychle stavíme stany, ukládáme vybavení a odcházíme na výlet do Maastrichtu. Městečko je to vskutku malebné skoro jako v pohádce. Až to takto bude vypadat u nás, tak to bude naprosto super. Dáváme krátký rozchod a jdeme obhlédnout hlavní atrakce jako jsou velké kostely, náměstí, muzeum apod. Na povrchu neparkují žádná auta (všechny garáže jsou pod zemí) a mají tady krásný visutý most a veliký vodotrysk. Historická část města je krásně zachovalá, i když chápu, že mladší část naší výpravy spíše zajímá pokec a McDonald’s.

Pokud máte zájem o další část, tak mi pošlete PM (Private Message – Moje zpráva). Kdyz zájem nebude, tak touto první částí také skončíme.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zápisy z akcí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.