Erbovní slavnosti 2007

Tento víkend osmého a devátého září jsme se již tradičně zúčastnili Erbovních slavností. Jako obvykle jsme vymysleli několik disciplín pro všechny, kteří si rádi hrají a soutěží. Tento rok jsme překonávali rekordy a to v několika disciplínách: nejmazanější rybář, nejvyšší architekt, minikouskovače, maximální svalovec, nejdelší kyselý natahovač a v největším silákovi. Každá disciplína měla svůj rekord a kdo ho překonal, dostal od nás něco pěkného a k tomu diplom. Rekordy se lámaly celý den a každou chvíli se našel někdo lepší.
Dvě nejzajímavější disciplíny celých erbovních slavností byly:
Největší silák – vše spočívalo v tom, dojít co nejdál navázán na gumovém laně, které mělo 4žíly. Každý si říkal: „To je lehké“ a ze začátku se všichni smáli…ale až došlo na lámání chleba, už to nebyla taková sranda. Povzbuzovali rodiče, kamarádi i náhodní kolemjdoucí. Byla to fuška i dobrá podívaná zároveň. Někteří si dali občas pěkně na kokos, ale nikomu se nic vážného nestalo.
Druhou akcí byla již oblíbená hra z tábora, kterou jsme pro úspěch zařadili. A udělali jsme dobře. stejně jako bavila nás všechny na táboře, tak bavila i celé slovanské náměstí celou sobotu i neděli. Jednou za 15 nebo 30 minut se po písknutí dvou čárek a dvou teček značící v morseově abecedě písmeno „Z“ seběhli všichni, co chtěli zažít trošku adrenalinu ale i spoustu dobrodružství. Ve vyznačeném obdélníku se ze začátku tlačilo i 30 účastníků a ti pomalu odpadávali, jak je vedoucí vyhnal z hracího území nebo je strefil VELKOU hadrovou koulí navázanou na lavinovku (pevná šňůra). Vyhrál vždy ten, kdo zůstal uprostřed poslední. Mezitím všichni nadskakovali, jak to šlo, utíkali a shýbali se k zemi, jen aby je nikdo nezasáhl. Byl jsem rád, že se nakonec ani holky nebály a hrály taky. Taková věc se musí vždycky vyzkoušet a byla by škoda, kdyby to někdo nezkusil.
Celý víkend jsme tak strávili na Slovanském náměstí a bavili ostatní, co měli chuť. Někdy to vyzkoušeli i doprovázející rodičové, aby ukázali dětem, že taky ještě mají chuť si hrát. Myslím, že kdo byl aspoň chvíli u nás, tak se rozhodně nenudil:)

Příspěvek byl publikován v rubrice Zápisy z akcí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.