Erbovní slavnosti Králova Pole 2008

Tak jako každý rok i letos jsme se účastnili Erbovních slavností brněnské městské části Královo Pole. A myslím, že letos se opravdu povedly. Mezi hlavní atrakce pařily:

  • Známá hra twister, kde mají hráči za úkol mít každou končetinu na správné barvě, láká především holky. Navíc jako bonus je možné si při ní s účastníky povídat. Doporučujeme twister velikosti alespoň 8 x 5.
  • bungee runing, je určený především pro kluky, ale zaujme všechny věkové kategorie obou pohlaví. Letos byla aktivita okořeněná tím, že gumové lano, které mají připnuté k sedáku, jsme uvázali za 2,5 tunový off-road, takže na první pohled to vypadalo, že mají za úkol odtáhnout auto.

Aktivity měly za cíl ukázat, co vše mohou děti dokázat, pokud zůstanou ve skautu dostatečně dlouho. Nabízeli jsme možnost cestování s hesly jako: „Už jsi někdy jezdil jeepem po poušti v Africe? Stačí vydržet 10 let u Dvojkařů. Už jsi viděl potápějící se velryby v oceánu? Stačí vydržet 12 let u Dvojkařů.“. Tím jsme prezentovali směrem k rodičům akce, kterých jsme se účastnili o letošních prázdninách.

Směrem k dětem byly poté aktivity s motivačním rámcem Asterixe a Obelixe, který obsahoval připravené zajímavé aktivity (nošení vody, sběr zlata, házení ufem na terč, nošení lentilek brčkem). Mimo to 2 výše popsané aktivity, které vám dají dostatek času si popovídat s rodiči, vysvětlit kde je klubovna a nalákat je k přivedení dětí.

 Protože naše expozice již tradičně patřila mezi ty lepší, dostalo se nám vřelého poděkování od pana Ing. Ivana Kepečného starosty MČ Brno – Královo Pole. Cituji:

„Vážený pane vedoucí,

  Městská část Brno – Královo Pole pořádala ve dnech 13.- 14. září 2008 v parku na Slovanském náměstí již 18. Erbovní slanosti, letos u příležitosti 100. výročí udělení znaku městu Králova Pole.

V této souvislosti vyslovuji členům Vašeho oddílu upřímné poděkování za velmi dobrou organizaci zajímavých soutěží, které velmi obohatily program Erbovních slavností. Aktivity, které jste připravili, vzbudily oprávněný zájem dětských návštěvníků.“

Příspěvek byl publikován v rubrice Zápisy z akcí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.