Dvojkaři byli opět v ZOO

Jednou z již tradičních akcí vedoucích Dvojkařů je výlet do ZOO. Může se na něj těšit každý vedoucí, rok co rok, přesně na Velikonoční pondělí. Letos jsme se rozhodli vyrazit kousek za Brno do zoologické zahrady ve Vyškově. Vyškov je okresní město severovýchodně od Brna, které má přibližně 21 000 obyvatel a spoustu atrakcí. V zoologické zahradě nenaleznete lvy, tygry, slony ani hromadu exotických plazů z nejrůznějších částí světa. Zaměřuje se totiž především na chov primitivních i exotických druhů domácích a hospodářských zvířat. V současné době v ZOO chovají na 560 zvířat ve 119 druzích nebo plemenech. Takže uvidíte neuvěřitelné množství různých druhů králíků, či pestrobarevných kohoutů, ale nemine vás taky prohlídka pózujícího velblouda či tura s obrovskými rohy. Kdo si vybavuje velké rohy na amerických autech, tak přesně takové (ještě větší) mají tuři ve Vyškově. Dozvěděli jsme se také například kráva není fialové monstrum z televize nesoucí na hřbetě nápis Milka, že vajíčko není vytvořeno uměle někde ve fabrice, ale že je „zařídí“ sama příroda v těle slepice a mnoho dalších skutečností, které zůstávají v dnešní přetechnizované době dětem skoro utajeny. Víte že některé druhy slepic snesou ročně až 240 vajíček?

Návštěva ZOO je pěkná, ale protože není největší ani nejrozsáhlejší v naší zemi a na celý den by nám nevystačila, tak jsme ji spojili s návštěvou DinoParku. Hned za branou jako z Jurského Parku nás přivítal řev Tyranosaura jsme se ocitli v opravdových Druhohorách. Všude kolem řvoucí dinosauři, z nich šel opravdu strach. Zvlášť, když jsme si představili, že by byli opravdu skuteční a my bychom se před nimi měli někde schovávat a utíkat. No moc šancí ani s kvalitním skautským výcvikem bychom asi neměli. Ale zase bychom na tom byli asi tak o 1000% líp, než normální lidi. Atmosféře ještě dodávalo deštivé a blátivé počasí, takže jsme se opravdu cítili jako někde v džungli. Když jsme prohlídku dokončili, podívali jsme se také na zvláštní krátký 3D film o dinosaurech. A pak hurá vlakem domů.

A kam se chystají vedoucí příští rok? Do Plzeňské ZOO, která má 2x více zvířecích druhů, než 7. nejlepší ZOO v Evropě. A všichni ostatní, kteří ještě nejsou vedoucí se můžou těšit, že třeba za vítězství v nějaké velké (třeba celostátání) soutěži se do ZOO a DinoParku podívají s oddílem také.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zápisy z akcí se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.