Doba ledová – 14. 2. 2009

Sraz byl v 9:00 na náměstí Míru, kde se sešly všechny oddíly střediska, rodiče i naši kamarádi. Vydali jsme se po obrázcích z filmu Doba ledová a dostali jsme se až do dílny na Kraví hoře, kde nám na začátek pustili motivační ukázku z již zmiňovaného filmu.

Po ukázce nám byly vysvětleny pravidla a všechny důležité věci, abychom mohli úspěšně přenést lidské mládě přes průsmyk a zachránili veverku.

Všichni jsme byli rozděleni do 5 – členných týmů. V dopolední části jsme měli za úkol získávat oříšky, za které jsme si později mohli vyměnit indicie, díky kterým jsme mohli identifikovat pravou veverku. Za splnění „průsmykového“ úkolu jsme si mohli vybarvit jednu část tělíčka lidského mláděte. Disciplíny byly zajímavé a zvládli je opravdu všichni, např.: překonání lanových překážek, ohřát 150 ml vody s pomocí krabičky sirek, přejít po ledových krách…

Po dopoledním programu následovala obědová pauza, po které jsme pokračovali v dalších disciplínách, které teď byly zase trochu jiné. V odpolední části jsme už sbírali jen oříšky.

Když jsme se ve 15:00 opět všichni sešli, tak jsme měli možnost vyměnit svoje získané oříšky za indicie, které nám nějakým způsobem popisovali veverku, kterou jsme měli v parku najít mezi dalšíma čtyřiceti.

Pravou veverku se nakonec povedlo najít 69. oddílu, ale mezi třemi nejúspěšnějšími týmy se objevily i 2 týmy z našeho oddílu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zápisy z akcí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.