Akční výlet

Sraz byl v jednu hodinu odpoledne na klubovně, a přišel sem trochu pozdě do zrovna rozjetého testu inteligence a uvažování. Nejlíp dopadl Asterix s Vorvaňem, potom Medvěd a potom já. Moc nás tam nebylo, ale myslím že u této akce to bylo tak akorát. Wolf nás dovedl do periferií vedlejšího domu až na půdu, kde jsme řekli heslo a pan Bártek nám dal instrukce. Měli jsme jít do staré tramvajové štoly pod špilberkem. Popsali nám cestu a my se na ni vydali.
Po projití Pekařské ulice jsme konečně našli ten průchod, prolezli jsme starej zbořenej barák, a tam jsme zase bloudili, nakonec jsme našli, převlíkli se do přiděleného oblečení a vlezli dovnitř. Asi po dvaceti metrech jsme našli zprávu. Chtěl jsem jít dál ale ostatní sou tak líní…
Zpráva nás poslala na ulici Hroznová, o které jsme v životě neslyšeli, tak jsme se zeptali domorodců. Poslali nás někam (do Pisárek) tak jsme šli. Po cestě nás Vorvaň provokoval tak sem mu dal do řepy že se mu spustila krev, ale mlčel protože věděl že si to zavinil sám. Dobloudili jsme na tu ulici a hledali ten dům. Vlezli jsme do sklepa a tam na nás vyletěl nějakej dědek že máme vypadnout. Tak jsme odešli. Vyšli jsme před dům a dole v ulici byla stepka (Štaudova modrá 1203ka pro ty natvrdlejší) která rožnula světla a vystartovala k nám. Z ní vyskákali zamaskovaní gestapáci, kteří nás vzápětí pochytali svázali ruce, zavázali oči a nasázeli do auta. Odvezli nás do klubovny holek, tam u Mendláku, nevím jak se ta klubovna jmenuje a Trýbova to není. Tam nás hodili na dvorek a zamčeli. Vorvaně někam odvezli.
Rozvázali jsme se a hledali cestu ven. Jako první jsme prohledali půdu, kterou jsme prolezli až do té nejmenší skulinky ale nic jsme nenašli, kromě berlí, plynové masky a hromady volovin. Prolezli jsme ji asi třikrát s baterkou než jsme zjistili že se dají rozsvítit žárovky na stropě. Pak jsme zkoušeli přelézt do vedlejšího domu, tam bylo zamčeno. Asi po hodině hledání a hloubání v mysli, nás napadlo vylézt na střechu (napadlo nás to dřív ale nějak se nám nechtělo na tu prudkou až jsme zjistili že je tam jedna rovná) Vyškrábal sem se tam, pak mi podali věci a pak prolezli Medvěd a s obtížemi Asterix. Volal Vorvaň kde jsme a přišel k té klubovně. Seskákali jsme do dvora a šli na nádr k bezdomovcovi. Ten nám dal zprávu že máme jít na Obilní trh pod kašnu.
Došli jsme ke kašně a snažili se otevřít poklop. Vůbec nám to nešlo, až s pomocí bondovy propisky jsme poklop otevřeli. Vlezl jsem dovnitř až pod kašnu. Doteď sem nevěděl že tam něco takovýho je. Vzal jsme zprávu vylezl a zavřeli jsme poklop. Přečetli jsme zprávu že nesmíme zapomenout Bartkovo lano. Došlo nám že uvnitř by mělo být nějaké lano. Nějakej bazmek sem tam viděl ale považoval sem to za dráty 🙂 tak jsme zase pracně otevřeli poklop a zase jsem tam vlezl a vytáhl lano. Zpráva nás poslala do budky na české.
Tak tak jsme stihli telefonát, který nás poslal do kostela sv.Jakuba, čtrvtá lavice napravo u sloupu. Připadali jsme si jako blbci lézt do kostela a oddělávat koberečky při pohoršujících pohledech věřících. Nejhorší na tom bylo že zrovna začala mše. Vorvaň prohledal všehcny třetí, čtvrtý a pátý lavice vpředu aji vzadu ale nic nenašel. Tak jsme žebrali kam máme jít na vedoucích.
Ti nás poslali někam (na Lesnou) tak jsme jeli, teda bez Asterixe který odjel domů…Jeli jsme šalinou čislo 11 na konečnou a tam zjistili že jsme měli vystoupit o zastávku dřív. Naštěstí hned odjížděla tramvaj na druhou stranu. Nasedli jsme do 44ky a zase málem přejeli zastávku. Podle instrukcí za jízdním řádem jsme došli pod mostek a k nějakým garážim, tady po lanku k jeskyňce, z které se vyklubala pořárná jeskyně 🙂
Vlezli jsme postupně dovnitř a prochodili to s nespolehlivýma baterkama, až po delší době jsme našli jednu odbočku, a tam jsme našli starou egyptskou vázu, těžkou jako čert. Dotáhli jsme to ven kde už na nás všichni čekali, kde jsme udělali nějaký fota a šli na zastávku 44ky. Váza jela se mnou domů, tak jsme ji vezli v autobuse což je taky zajimavý, ještě když tam ožrala nadává na ty obrazovky co visí ze stropu, že ho prý zastávky nezajímají že tam chce porno…

Příspěvek byl publikován v rubrice Zápisy z akcí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.