Zavřeni do díry

Během dne (stále ) muklové dokončovali vázanou bránu. Příděly jídla jsou nyní nerovnoměrné (podle počtu muklů v ubikaci), nicméně dostatečné. Muklové se sami mezi sebou beze slov rádi podělí (až na případné kolaboranty samozřejmě).

Muklům byla provedena kontrola ubikací a při této se nalezly některé nepovolené předměty. Především to bylo jídlo a zbraně. Jídlo sice bylo podstrčeno všivým dozorcem, ale co naplat, nalezeno bylo a tak je nutné jednat podle řádu Gulagu 9. Ze velmi nebezpečných zbraní to byly dva hřebíky ukryté v trávě.

Jedinou možností jak v tomto případě postupovat je: korekce. Muklové byli navečer zavřeni do „díry“, ze které je nemožné se dostat. Za kolaboraci bylo jenomu muklovi prozrazeno, že pod podlážkou se nachází lopatka. Muklové se nejdříve snažili z díry dostat kopáním do stěn a do střechy. Málem se jim to i podařilo, ale pohotoví dozorci je zastavili. Museli tak zvolit jedinou možnou cestu. Cestu spodem, podkopáním se. To se jim také po poměrně dlouhé době podařilo a vězni tak utekli z díry.

Vzápětí dostali možnost zbavit se (zakopat) důkazů, které svědčily v jejich neprospěch a vedly k jejich zavření do díry. Díky tomu nebylo možné je do díry zavřít znovu. Byli však sledování vlčaty. A to by mohl být v budoucnu problém.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.