Pod čarou: směrem k rodičům

Rád bych pozdravil všechny, kteří sledují novinky z tábora. Asi jste již poznali, že zvolené téma je jak fyzicky, tak místy i psychicky poměrně náročné. Každému účastníkovi je však upravené na míru jeho osobě tak, aby téma zvládl. Kdyby měl kterýkoli člen tábora pocit, že je jakýmkoli způsobem ponižován, nebo neprávem „trestán“ – nebo cokoli jiného – může kdykoli říci kterémukoli vedoucímu, že chce s hrou skončit. Pak je pro něj připraven náhradní odpočinkový program.

Chtěl bych říci, že ačkoli byste to možná ani od svých synů nečekali, chovají se jako jedna parta, navzájem si nezištně vypomáhají v místech, kde hra je pro někoho výhodnější než pro jiného. Již poznali cenu jídla i odpočinku, stejně jako to, které věci jsou a které nejsou potřebné. Přesto přezevšechno si hru užívají a (snad v dobrém) z ní mají velké zážitky. Každopádně když o nich mezi sebou vyprávějí vypadají nadšeně.

Seznamují se poměrně důvěrně s historickými fakty, tak jak byly popsány v knize Souostroví Gulag Alexandra Solženicina, což jak věříme jim zajistí správný pohled na danou problematiku.

Jednou z problematik hry je, že z vaší strany nemůžete kontaktovat přímo své dítě. Můžete tak ale učinit přes kteréhokoli vedoucího. Cvrček má mobil v pohotovosti 24h denně. Zajímavé je, že v zápalu hry si zatím nikdo nevzpomněl na to, že by chtěl kupříkladu mobil, časopis, nebo MP3 přehrávač. Stejně jako není vyžadováno, v minulosti tolik běžné přání, návštěva obchodu.

Téma tábora bylo vybráno mezi velkým množstvím téma, která splňovala následující cíle:

  • První táborová část
  • dokázat nezištně samostatně pracovat
  • dokončit přípravu (schopnost) kluků pro tvorbu her, schůzek i výletů
  • ukázat jedinečnost a výjimečnost každého člověka
  • pobavit se v rámci tábora na které nezapomenou
  • Druhá puťáková část
  • semknout kolektiv jako jádro oddílu
  • získat vazby a motivaci k řešení problémů
  • vytvořit tým s rozdělenými rolemi

Toto všechno je možné třeba i díky tomu, že jsme zajistili na každého člena jednoho vedoucího. Za tábor Dvojkařů. Cvrček

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.