Muklům se nelení, stejně jsou zelení

Hned po ránu nám vykolejil transport vězňů do našeho Gulagu 9. To je samozřejmě problém a tak muklové, kteří již delší dobu v našem pohostinném táboře dobrovolně pracují, měli za úkol, pochytat jich co nejvíce a umístit do své vlastní ubikace. Michal (Michajlovič), Asterix (Jurij Antonovič Antonov) a Kubula (J. Mynařenkoj) dokázali do své ubikace chytit po deseti muklech. Příděly na ubikaci tak mohou být zvednuty odpovídajícně počtu muklů v ubikaci. Šlupka (Pavlovič) pochytal 3 mukly, další 3 navíc dostal za kolaboraci a sabotáž jednoho jiného mukla – úkol dozorce. Adam (Adamovič) zvládl chytit 4 mukly i přesto, že byl sabotován.

Muklové začali stavět vázanou bránu společně s bránou hlídkovou. Výška brány je 3m 75cm a projede jím standardní zásobovací auto gulagu.

Na kontrolu přijel také pohlavár Vladimir Toskenkij, který velí gulagům 1-10. Společně s ním, přijely i jeho dvě děti. Chůva jeho dětí však byla podplacena dozorcem (některým dozorcům není kontrola zrovna po chuti) a tak děti unesla. Muklové tak měli za úkol děti přivést živé a chůvu zneškodnit. Samozřejmě mezi nimi byli i kolaboranti s oním uplácejícím dozorcem a ti měli za úkol děti raději eliminovat a zachránit chůvu (určitě s oním dozorcem něco měla…).

Za alespoň částečně splněný úkol s. Tonskenskij dovolil vězňům zahrát si vězeňský  fotbal. Ten se liší od normálního tím, že se nepíská hra rukama (balón však není možné držet) a také že se hraje dokud se prohrávající tým nevzdá.  Týmy z Gulagu 9 vydržely hrát 1,5 hodiny, dokud s. Mynařenkoj neprohlásil, že raději práci, než všivý fotbal. Určitě na tom měla zásluhu také jejich prohra  4:10.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.