Jen prací živ je mukl

Ač heslo dne napovídá, že by muklové měli celý den pracovat, není tomu tak. Po návratu na tábořiště si muklové z vlastní iniciativy udělali na bráně závoru. Následovalo schovávání a hledání muklů z Gulagu 1. Bylo samozřejmě obtížné schovat mukla tak, aby nebyl vidět ani ze 2m, ale většině muklů se to podařilo. Večer pak bylo vězeňské kasino o virtuální mukly. Dozorci samozřejmě hodně riskovali. Hráli jsme Macháčka (pardon Dozorce – místo Indiánů byli muklové a místo Macháčka Dozorce) a logickou hru Set.

Ráno se muklové zúčastnili další vpravdě muklovské aktivity – oprava zásobovací cesty do gulagu. Následně bylo zapotřebí opravit ještě druhou cestu, která však byla za rozmrzlou sibiřskou řekou a tak bylo nutné materiál přepravit přes vodu. K tomu muklové použili vydlabanou kládu. Následně ještě museli v řece ulovit stříbrné ryby k jídlu. Odpoledne pak byl vězeňský fotbal s Gulagem 4. Za skvělou reprezentaci Gulagu 9 byli muklové náležitě odměněni. 

Večer pak přišla pravá sibiřská bouře, ale muklové, zoceleni prací, neměli s jejím přežitím žádné problémy a tak jsou na další den svěží po celé noci spánku (narozdíl od dozorců)  a připraveni na další práci.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.