Den Země 21.4.2012

U příležitosti Dne Země (21.4. 2012), pro Vaše děti připravujeme akci Čištění břehů Svratky a následné sportovní odpoledne. Po loňských dobrých zkušenostech s dětmi, bychom rádi letos uspořádali a pozvali na podobnou akci i Vás. V blízkosti jedné z našich kluboven na ulici Pivovarská, kam děti chodí na schůzky, je oblast poměrně zaneřáděná různými odpadky od lidí, co tam přebývali. Zvlášť teď, po zimě, je to velmi vidět. Zároveň se sběrem a odvozem odpadků, bychom rádi (dle počtu pracantů) udělali i nějaké další práce na klubovně a jejím okolí.

S ohledem na to, že se tam může nacházet všelijaký materiál (nejen prázdné PET lávhve a papírky), do úklidu nad klubovnou nechceme zapojovat děti. Přeci jen, jejich bezpečnost je pro nás prioritou. V případě dospělých věříme, že nebude problém dát si dostatečný pozor a případná rizika eliminovat.

Akci budeme pořádat ve spolupráci s Městskou policií Brno a zapojí se všechny oddíly střediska. Může to pro vás být zajímavá příležitost, jak se seznámit s rodiči členů a vedoucími ostatních oddílů. Zároveň můžete doma ukázat, že nejen děti se snaží zapojovat do pomoci přírodě a městu, ale i jejich rodiče jsou pro to něco ochotni udělat 🙂

Pro pracanty bude večer na uklizeném hřišti připraveno menší občerstvení ve formě grilovaného masa a bude dobrá příležitost pobavit se s vedoucími. Nebudeme se bránit ani možnosti po pořádné práci si třeba zazpívat s kytarami.
Podrobnější informace obdržíte během příštího týdne. Celá akce je dobrovolná, ale velmi oceníme jakoukoli pomoc. Přijďte nás podpořit třeba s kamarády, či známými. Případný zájem o akci prosím potvrďte v následujícím odkazu.
Špalek
Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.