Časté dotazy a vybavení

Peníze. Kolik Vás skaut bude stát?

Za rok zaplatíte 2700Kč, které se vybírají po pololetích. Z těchto peněz jsou hrazeny VŠECHNY výpravy, které za rok jsou (tj. jídlo, cesta, ubytování, materiál), dále pronájem klubovny, část peněz odvádíme vyšším organizačním jednotkám. Třítýdenní tábor v roce 2014 stál členy 3 800Kč.

Jsme nezisková organizace, z vybíraných peněz se hradí pouze náklady na činnost oddílu.

Co bude Vaše dítě potřebovat?

Během několika měsíců byste měli svému dítěti opatřit vybavení na schůzky a výpravy. Zde je několik tipů, kde a jaké shánět vybavení:

• uzlovačka:
    • optimální je 1,5 až 2,5 metru laminové šňůry – průměr 3-5 mm.
    • lze koupit v outdoorových obchodech – viz níž, nebo v Karsu (Cejl 3)
  • nůž:
    • mělo by se jednat o zaviratelný kapesní nůž, ne dýka.
    • kapesní nože téměř identické jako „švýcaráky“ vyrábí laciněji česká firma Mikov.
  • spacák:
    • na výpravách by měl stačit spacák na jaro až podzim, tj. s komfortní teplotou do cca –5°C.
    • doporučujeme kupovat spacáky z dutého vlákna, péřové jsou zbytečně drahé.
    • Co se rozhodně pro mladší děti vyplatí jsou dětské spacáky (rozhodně ne 200cm dlouhé). Jsou menší a lehčí a klukům v noci stačí vyhřívat menší prostor. Okolo cca 6. třídy si pořídí dospělácký, kteří jim už vydrží do dospělosti.
    • Několik rad při výběru spacáku je na stránkách Prima.
    • Spacák lze koupit nejlevněji přes internet přímo u výrobce – např. spacáky Prima sídlící v Brně, dále AlpineProHannahPinguinGemma, či drahé Warmpeace.
    • dobrou nabídku také mají také u Huskyho nebo ve slevách na mall.cz
  • karimatka:
    • stačí obyčejná pěnová karimatka, lze koupit v níže uvedených obchodech nebo ve větších obchodních domech od 250Kč.
    • nafukovací karimatky – jsou pohodlnější na spaní a lépe se balí, ale jsou zase dražší (může jít až do tisíců) a náchylnější k protrhnutí a poškození, takže žádné ležení u ohně apod.
    • osobně bych pro menší kluky asi moc nešel do karimatek dražších než cca 800,-
  • ešus:
    • lze koupit hliníkový či dražší nerezový, v obchodních domech či outdoorových prodejnách.
    • hliníkové jsou levnější a dá se s nimi vařit přímo na ohni, s nerezovým bych to radši nedělal
    • Na výpravy není nutné nosit malý ešus, pokud není v pokynech na výpravu napsáno jinak. Kompletní sada (velký a malý ešus s víčkem) je vyžadována na táboře.
    • Omezené množství ešusů lze pořídit i u nás na klubovně.
  • batoh:
    • na jednodenní výlety bohatě postačí malý batoh, na vícedenní akce doporučujeme mladším klukům batohy o objemu kolem 40 litrů.
    • můžeme doporučit český Doldy Zebra 38 nebo Deuter FOX 40 (německé značka), které mají dobrý zádový systém
    • nejlaciněji jdou pořídit batohy značky Gemma (český výrobce)
    • Osprey – americká značka, super batohy, jen trochu dražší
    • u batohů je dobré myslet na jejich zabezpečení proti dešti a vybrat batoh s pláštěnkou nebo k němu pořídit samostatnou pláštěnku na batoh (cca 300,- navíc)
  • boty: jak dobře vybrat boty vám poradíme v článku Jak vybírat boty

Většina vybavení lze i půjčit z oddílu, nebo od vedoucích, pokud se ozvete s dostatečným předstihem Vorvaňovi, nebo jinému členu vedení.

Kde v Brně koupit potřebné vybavení? Outdoorové prodejny

Oddílová trička

Trika
Oddílové triko

Nosíme je na schůzkách a na výletech, prezentujeme se jimi na nejrůznějších akcích a soutěžích. Když se někde vyskytneme, tak každý hned ví, že tudy prochází Dvojkaři 🙂

Černá oddílová trika s oranžovou včelou jako oddílovým znakem a lilkou, jakožto skautským symbolem.

Pro objednání trika kontaktujte Wolfa, donese vám požadovanou velikost na schůzku/výlet. Triko stojí 250,-

Děti v našem oddíle

• vlčata do 11 let
  • skauti od 12 do 15 let
  • roveři od 16 do 18 let

Skautské pojmy

Oddíl (např i my Dvojkaři) je základní výchovnou jednotkou Junáka.

Středisko sdružuje několik oddílů dohromady a dává jim právní subjektivitu, stará se o účetnictví, komunikaci s úřady apod. Proto na všech dokladech najdete středisko „DVOJKA“ Brno, místo oddílu Dvojkaři.

Junák je jednou z největších organizací pracujích s dětmi v ČR. Junák je dobrovolné, nezávislé a nepolitické sdružení, sdružující své členy a členky bez rozdílu národnosti, náboženského vyznání, politického přesvědčení, rasy nebo jiných rozdílů.